Зроби крок – дорога з’явиться сама по собі…
Літо – чудова пора відпусток та мандрів! Ви вже “на валізах”? А що вирішили з улюбленцем? Якщо берете з собою у подорож, добре продумайте “багаж” свого чотирилапого. Не забути все важливе вам допоможе цей блог)
Збираємо документи
Якщо ви подорожуєте потягом або літаком, спершу дізнайтесь, чи вас взагалі туди пропустять. Адже в плацкарті чи Інтерсіті дозволено перевозити лише маленьких собак. Якщо ваш улюбленець чималий (понад 45 см), тоді доведеться викуповувати ціле купе. З літаками складніше – деякі авіакомпанії узагалі відмовляються брати на борт тварин. Здебільшого йдеться про бюджетних перевізників. Крупніші візьмуть чотирилапого пасажира, але про це слід попередити завчасно. Коли з цим питанням все з’ясовано, проїзні документи куплені, подбайте про свідоцтво та паспорт для улюбленця. Перше беруть у ветеринара державної (!!!) клініки. Наголошуємо, що приватні медзаклади такі папери не дають! Лікар огляне тварину, перевірить, чи є усі щеплення і лише тоді дасть свідоцтво. Наголошуємо, що завчасно його не варто брати, адже свідоцтво діє лише три (!!!) дні. Перед відправленням зайдіть до каси вокзалу, адже перевезення собаки платне. Це коштуватиме орієнтовно, як перевезення 20 кілограмів багажу. Точну ціну вам назвуть в касі.

Мастхев під час перевезення
По-перше, намордник. По-друге, контейнер або переноска. Щодо останнього – чудовим варіантом є сумка Bergan Wheeled Comfort Carrier. Вона легка та зручна. Переноска має коліщата, тож вам буде легко пересуватися. В цій сумці улюбленцю буде дуже зручно. Стінки у переносці прозорі, повітря добре циркулює. Ще один важливий момент – сумка відповідає вимогам авіакомпаній.

Збираємо аптечку
Дорога для тварини – це майже завжди стрес. Через хвилювання та загойдування собака може блювати. Тож у першу чергу візьміть ліки, які зупинять неприємні симптоми. Скажімо, Nutri-Vet Pet Ease. Ці таблетки містять імбир, який знімає непримні симптоми. А ще препарат допоможе тварині заспокоїтись. Також візьміть у подорож сорбенти, ліки від алергії та для зниження температури тіла.

Звісно ж, нюансів дуже багато і їх вистачить не на один блог. Саме тому у наступних публікаціях ми продовжимо цю тему. Стежте за оновленнями! ZooBonus бажає вам чудової відпустки!