В Україні – нашестя кліщів. Через аномально теплу зиму цих небезпечних паразитів розмножилось набагато більше, ніж попередніх років. Тож господарям тварин треба бути вкрай обережними! ZooBonus зібрав інформацію щодо захисту від кліщів, яка буде корисною кожному власникові чотирилапого.

Чому кліщі такі небезпечні і для собак, і для людей?

Хвороби, якими заражають кліщі, небезпечні і для собак, і для людей. Зокрема, хвороба Лайма, бабезіоз, піроплазмоз, які вражають життєво важливі органи. Та велика кількість інших хвороб. А тому після кожної прогулянки ретельно оглядайте себе та свого улюбленця. Кліщі можуть кусати будь-де, але найбільш уразливі місця, де їх наменш помітно – це під нашийником, навколо повік, хвоста, на вухах, між пальцями.  Будьте дуже пильними, адже кліщі не завжди помітні. Впившись в шкіру, вони можуть бути не більше головки шпильки.

Що робити, якщо кліщ вкусив собаку?

Якщо знайшли паразита, не панікуйте! Якнайшвидше зверніться до ветеринара. Він професійно зніме кліща, проконсультує, як діяти далі та захистити улюбленця. Не випробовуйте на собаці домашні засоби!

МІФ №1

Не заливайте кліща олією! Одразу він не задихнеться, а ветеринари нарікають, що через змащену, ковзку поверхню його буде набагато складніше витягнути.

МІФ №2

Не проколюйте кліща гарячою голкою. Він одразу не загине, а от витягнути паразита після таких маніпуляцій буде складніше.

МІФ №3

Байдуже, в який бік ви будете викручувати кліща, адже на його «хобітці» немає різьби 🙂

Лише у випадку, коли звернутися до ветеринара не має змоги, можете витягнути кліща самостійно спеціальними інструментами. Придбати їх варто завчасно. Ці гачки коштують недорого. Кліща видаляйте за певними правилами:

  • не натискайте на нього, щоб він не вприснув заражену слину до тіла тварини;
  • викручуйте його, щоб витягнути;
  • перевірте, чи не залишились в шкірі частинки паразита;
  • обробіть місце укусу антисептиком та маззю з антибіотиком.

Увага! Не витягайте кліща на килимі. Робіть це в приміщенні з гладкою підлогою, адже кліщ може випадково впасти. Обов’язково вдягніть гумові рукавички.

Викидати кліща до унітазу чи смітника – погана ідея. Звідти він може вилізти і повторно атакувати жертву вже вдома. Вкиньте паразита до суміші перекису водню та відбілювача, накрийте посудину кришкою і чекайте, коли паразит загине. Лише після того його можна викидати.

Застереження ❗ Уважно спостерігайте за улюбленцем. Якщо тварина виглядає ослабленою, в неї збільшились лімфовузли, її лихоманить, ба, навіть, просто змінилася поведінка (байдужість до ігор, їжі та інше) – одразу зверніться до ветеринарного лікаря!

Як захистити собаку від кліщів?

Усіх щойно описаних клопотів можна уникнути, якщо собака захищений спеціальними препаратами проти бліх та кліщів. Це можуть бути – нашийники, краплі, спреї, таблетки. Підбирайте їх в залежності від віку, породи, стану здоров’я та індивідуальних особливостей вашого улюбленця.

Краплі на холку SENTRY Fiproguard – один з найефективніших засобів захисту собак від кліщів. Вони підходять будь-якій породі – з будь-якою довжиною шерсті та кількістю підшерстку. Можна використовувати на собаках старше 8ми тижнів. Ефективно діють проти кліщів, бліх та вошей.

Основна діюча речовина крапель на холку від кліщів  Fiproguard – фіпроніл, рекомендований  ветеринарними лікарями, як найефективніший у боротьбі з ектопаразитами. Краплі SENTRY Fiproguard  вбивають дорослих особин паразитів до укусу та запобігають повторному ураженню протягом 4 тижнів. 

Варто пам’ятати ❗  Навіть, якщо ваш улюбленець не гуляє на вулиці, наприклад коти, ви можете принести кліща додому на своєму одязі. Тож будьте уважними і захищайте свого улюбленця від кліщів краплями на холку SENTRY Fiproguard !

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s