Правильний раціон маленьких домашніх улюбленців, зокрема, травоїдних гризунів та кроликів – тема дуже важлива, адже від якості харчування залежить їхнє здоров’я. В крихіток дуже ніжна травна система, тому будьте уважними та обирайте харчі ретельно.
Хороше сіно, корм і вода – це правильні складники раціону, завдяки якому гризун житиме довго та щасливо. Саме з цих харчів малюк отримуватиме найнеобхідніше.

Баланс травоїдних гризунів та кроликів в харчуванні приблизно:
- 80% – сіно, якого завжди має бути вдосталь;
- 10% – овочі, яких в об’ємі може бути не більше сірникової коробки;
- 10% – гранульований корм, який кролику давайте двічі на день (столова ложка на кілограм ваги), а гризуну – один раз (дві столових ложки);
- Ласощі та фрукти в невеликій кількості.

Чому сіно й трава такі важливі?
- Забезпечують гризунів усіма необхідними поживними речовинами.
- Містять мінеральні солі (кальцій), які зміцнюють кістки.
- Багаті грубими волокнами, які потрібні для нормальної роботи кишково-шлункового тракту.
- Оптимально сточують зуби під час довгого жування.
- Запобігають ожирінню.
Саме тому сіно завжди має бути доступним для гризуна й в необмеженій кількості. Воно має бути високої якості – не розпадатись на дрібні частинки, не пилитись, не бути вологим і тим більше без плісняви. Обирайте сіно зеленуватого чи темно-жовтого відтінків з приємним запахом. Якщо воно буре, чорне чи сіре, вкрите пліснявою та має затхлий запах, його категорично заборонено давати тварині. Також перевіряйте, щоб в ньому не було сторонніх предметів, отруйних рослин та гілок, які можуть травмувати гризуна.
Але всі ж ми так любимо своїх вихованців. І годувати постійно лише кормом та сіном не хочеться.
Чим можна побалувати травоїдного гризуна та кролика?
Навесні та влітку на думку одразу спадають різноманітна свіжа зелень, фрукти та овочі. Підбираючи їх, теж будьте пильними. Зелень має бути зібрана лише в екологічно чистих місцях, а не над дорогою! Бажано не давати щойно зірваною. Треба пам’ятати і про вік гризуна – до чотирьох місяців ліпше їм взагалі не давати соковиту їжу. Також не варто пропонувати одразу велику кількість нового продукту. Знайомство з ним має відбуватися так само, як маленьким дітям вводять прикорм – поступово і починаючи з мікропорцій. Але зверніть увагу на кал тварини: якщо він розм’як, зупиніться – ця їжа тварині не підходить.

Отож, давайте розглянемо різні види харчів, якими можна урізноманітнити раціон гризунів та кроликів і потішити улюбленця.
Овочі. Більшості гризунів можна давати всі види капусти, крім білокачанної, моркву, гарбуз, кабачки, патисони, зелений горошок, редис. Бажано, щоб ці овочі були з власної грядки, а не з магазину, бо надмірна кількість добрив може серйозно нашкодити улюбленцеві. Якщо дачі чи родичів в селі у вас немає, овочі з супермаркету ретельно помийте, зніміть шкірку і лише тоді дайте улюбленцеві в дуже обмеженій кількості.
Зелень, яка буде на користь крихітці – це листя буряка, моркви, редису, салати різних сортів, пекінська капуста, шпинат, паростки пророщеного вівса та пшениці. А от кріп та петрушку ліпше обмежити.
Фрукти та ягоди можна. Але ветеринари радять уникати надто солодких, як, скажімо, банани.
Траву для гризуна беріть ту, яку можете ідентифікувати. Скажімо, люцерну, тимофіївку, пирій, кульбабу, ромашку.
Важливо, щоб овочі та зелень були сухими.
Пам’ятайте! Різним видам гризунів необхідно підбирати різні види овочів, фруктів, ягід та зелені. Багато з них можуть бути для них отруйними, важкими для перетравлення, а магазинні продукти взагалі з пестицидами. Тому радимо використовувати готові ласощі від перевірених виробників спеціально розроблених конкретно під вид вашого улюбленця.
У вас кролик, шиншила, морська свинка чи дегу?
Оберіть для нього унікальні ласощі KayTee Тімоті з морквою або KayTee Тімоті з яблуком. Ці ласощі – корисні, поживні й точно смакуватимуть вашим гризунам та кроликам. У складі цього продукту – натуральні яблуко або морква, насіння льону, люцерна, патока, а також сіно тимофіївки.
Воно багато клітковиною, а тому ласощі будуть не лише у задоволення, а й корисними для всієї травної системи і зубів. Окрім того, саме сіно тимофіївки допомагає крихіткам задовольнити природню потребу щось гризти та сточувати зуби, що безперервно ростуть.
Купуючи товари відомої марки KayTee, ви можете бути впевненими, що цей продукт якісний і виготовлений з відбірної продукції.
Відгуки про ласощі KayTee Тімоті:

«Морський свин у дикому захваті від цих ласощів. Їсть з величезним задоволенням і щойно чує, що відкрили пакетик з ласощами, починає пищати і бігати кліткою, чекаючи, що йому дадуть смаколик»,
– Діана Бондар, власниця морської свинки.
«Ось дійшла і наша черга до ласощів KayTee – поїдаємість чудова, добавки тепер просимо, щойно почувши шурхіт пакетика. З’їдається все повністю. Маруся (морська свинка) ставить оцінку «відмінно»,
– Валентина.



Ще один приємний бонус ласощів – вони допоможуть налагодити контакт з улюбленцем та навчити його новому. Утім, і тут треба знати міру.

Відомий ветеринар-ратолог, який спеціалізується на гризунах, Арсеній Паламарчук радить не давати смаколики щодня: «Оскільки ласощі – це смачна їжа, пропонуйте їх не частіше 2-3 разів на тиждень».
Якщо ви купуєте ласощі інших торгових марок, зверніть увагу на калорійність продукту. Уникайте тих, в яких є цукор, штучні барвники, ароматизатори, консерванти.

Нехай Вашому гризуну буде смачно і корисно!